kursy winiarskie poznań paczka świąteczna

Są ludzie, którym wydaje się, że im droższy prezent dają, tym bardziej uszczęśliwiają osobę, do której ten prezent trafia. Może faktycznie czasami tak jest, zwłaszcza jeśli to jest coś wyczekiwanego, o czym dana osoba od dawna marzyła. Jednak jeśli nie trafimy z prezentem i podarujemy coś, co nie odpowiada gustom czy charakterowi osoby obdarowanej, to nawet jeśli będzie to podarunek bardzo drogi, to nie sprawi takiej osobie przyjemności. Dlatego warto zapamiętać, że tak naprawdę nie liczy się wartość finansowa prezentu, ale to czy dopasowaliśmy go do danej osoby i czy faktycznie podarowaliśmy go po głębszym przemyśleniu i z głębi serca.

Liczy się gest

Przede wszystkim podczas dawania prezentów tak naprawdę liczy się gest.

To oznacza, że musimy dokładnie przemyśleć co się może spodobać danej osobie. Jeśli wiemy, że lubi ona prezenty ręcznie wykonane, to możemy zdecydować się na coś takiego. Jeśli wiemy, że uwielbia książki, to nie powinniśmy patrzeć na ich cenę, tylko po prostu kupić jej taką literaturę jaką najbardziej lubi. Jeśli uwielbia kwiaty, to spokojnie możemy jeden z nich dać w prezencie. Nawet jeśli na taki prezent wydamy tylko kilkanaście złotych, to możemy być pewni, że taki podarunek sprawi wiele radości.

Będzie przemyślany i przede wszystkim będzie pokazywał, że dobrze znamy daną osobę, że wiemy co jej się podoba i co może jej sprawić najwięcej radości. To też oznacza, że przy wyborze prezentów przede wszystkim powinniśmy się kierować zainteresowaniami i charakterem danej osoby, a nie kwotą jaką przyjdzie nam zapłacić za dany prezent. A taki przemyślany prezent będzie znacznie ważniejszy, niż nawet najdroższy ale kupiony bez głębszego zastanowienia i kompletnie nie pasujący do tej konkretnej osoby.

Cena zabawek

Jeżeli popatrzymy na ceny niektórych zabawek, to możemy się złapać za głowę. Warto więc się zastanowić czy jest sens kupować aż tak drogie zabawki, czy nie zrobimy lepiej, jeśli wybierzemy coś tańszego.

Jeśli wiemy, że dana zabawka naprawdę spodoba się dziecku, że będzie się nią bawiło przez dłuższy czas i przede wszystkim, że jej nie zniszczy, to jeszcze możemy brać taki droższy wydatek pod uwagę. Jednak jeśli nasze dziecko należy do grona tych, które po kilku godzinach są znudzone każdym prezentem i rzucają go w kąt, albo należą do tych, które bardzo niszczą zabawki, to z pewnością kupowanie tak drogich prezentów nie będzie miało sensu. Dziecko i tak tego nie doceni, a my tylko będziemy się denerwowali pieniędzmi, które praktycznie wyrzuciliśmy w błoto. Czasami lepiej jest kupić tańszy prezent, który będzie dawał gwarancję wysokiej jakości i który naprawdę spodoba się dziecku, niż bardzo drogi, który po kilku godzinach odejdzie w zapomnienie. Przede wszystkim zapamiętamy, że w dawaniu prezentów najważniejsza jest pamięć o drugiej osobie, a nie kwota jaką zapłaciliśmy za dany podarunek.

Warto tego też uczyć dzieci, bo wówczas nie będziemy się musieli martwić kupowaniem drogich prezentów, na które nie będzie nas stać i które szybko odejdą w zapomnienie.