www.donvasyl.com stoły piwne papier jumbo

Cenienie prywatności jest w naszym społeczeństwie bardzo powszechną cechą. Nie lubimy, gdy ktoś nieproszony wciska nos w nieswoje sprawy. Podobnie odnosimy się do kwestii ciekawskiego zaglądania w nasze okna przez osoby, które w ogóle nie powinny być zainteresowane wnętrzem naszego domu czy mieszkania. Jest to kwestia nie tylko prywatności, ale również poczucia bezpieczeństwa. Dlatego warto odpowiednio zatroszczyć się o ochronę okien przed niechcianymi spojrzeniami.

Kwiaty na parapet okna

Postawienie na parapecie okna wysokich gęstych kwiatów doniczkowych to sposób, który warto podpatrzeć od Holendrów.

W tym niewielkim państwie preferuje się zakładanie niezbyt długich firanek i blokowanie okiennej przestrzeni poprzez rośliny. Zdarzają się domy, gdzie oprócz kwiatów nie zauważymy żadnej innej ochrony. Jest to skuteczne rozwiązanie, bowiem nasi dalecy sąsiedzi korzystają z niego już od bardzo dawna. Być może okaże się również dobrym dla Ciebie.

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne na okna

Najpopularniejsze w naszym kraju od wielu lat są zewnętrzne i wewnętrzne rolety montowane na oknach i bardzo skutecznie chroniące przed ciekawskimi spojrzeniami. Decydując się na inwestycje w zewnętrzne rolety trzeba przygotować się na poniesienie sporych kosztów, ale są one rekompensowane możliwością nie stawiania płoty dookoła domu.

Ponieważ będzie on chroniony już przez samo zasłonięcie okien. Warto dodać, że rolety zewnętrzne i wewnętrzne można dostać w wielu kolorach, wielkościach i z różnymi mechanizmami działania. Umieszczone nad oknem lub w okiennej ramie służą właścicielom przez długie lata, pełniąc nie tylko funkcje ochronna, ale także estetyczną.

Okna zwane weneckimi

Jeszcze innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zamontowanie w oknach tzw. weneckich szyb. Działają one niczym słynne weneckie lustra.

Odbijają obraz widziany z zewnątrz. Żaden ciekawski człowiek nie jest w stanie znajdując się po zewnętrznej stronie domu zajrzeć do niego przez okno. Zobaczy jedynie siebie i swoje otoczenie. Natomiast mieszkańcy będą mogli go podziwiać bez najmniejszego problemu. To rozwiązanie nie należy do najtańszych i może wydać się bardzo specyficznym. Wstawienie w okna tego rodzaju szyb może tez wzbudzić podejrzenie najbliższego otoczenia.

Ponieważ ten typ szyby zazwyczaj jest stosowany w miejscach, które rzeczywiście mają coś do ukrycia i nie jest to tylko kwestia dbania o zachowanie prywatności.