prezenty do 100 zł kartki świąteczne

Jeżeli wejdziemy do jakiegokolwiek sklepu z zabawkami i spojrzymy na te wypełnione po brzegi półki, to może nam się wydawać, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu z wybraniem odpowiedniego prezentu dla dziecka. Jednak im dłużej będziemy się przyglądać tym różnym propozycjom, tym trudniejsze może się okazać dokonanie odpowiedniego wyboru. Co się z tym wiąże, warto się zastanowić nad tym, w jaki sposób powinniśmy wybierać prezent dla dziecka, tak aby mieć jak największą pewność, że to co wybierzemy faktycznie mu się spodoba.

Coś niepowtarzalnego

Przede wszystkim dzisiaj dzieci w wielu przypadkach mają nie tylko dużo, ale aż za dużo zabawek. Same nie wiedzą co mają, a co się z tym wiąże, z jednej strony się nudzą, bo nie wiedzą co wybrać z tej ogromnej propozycji, którą mają, a z drugiej kupienie im kolejnego prezentu jest trudnym zadaniem, bo nie wiemy dokładnie co mają, a z pewnością nie chcielibyśmy się powtarzać. Dlatego właśnie warto się zastanowić nad takimi prezentami, które będą się opierały na eksperymentach, które będą uczyły poprzez doświadczenia.

Z jednej strony nie będzie to kolejna zabawka, która za chwilę zostanie rzucona w kąt, z drugiej dziecko będzie mogło samodzielnie przygotować coś niesamowitego, a do tego jeszcze w wielu przypadkach po wykonaniu eksperymentu taki prezent można wyrzucić, a więc nie będzie kolejnym podarunkiem, który tylko będzie zajmował miejsce. Najważniejsze jest jednak to, aby tego typu propozycje z eksperymentami wybierać tak, żeby były dopasowane do wieku dziecka. Tak, aby mogło ono jak najwięcej zrobić samodzielnie i żeby rozumiało co się dzieje.

Wówczas może się okazać, że taki niebanalny prezent będzie strzałem w dziesiątkę.

Nie tylko materialne rzeczy

Często wydaje nam się, że dzieci będą zadowolone z prezentu tylko wtedy, gdy dostaną jakąś zabawkę. Mamy wrażenie, że nic innego im się nie spodoba, przez co zagracamy dziecięce pokoje kolejnymi grami i zabawkami, które po chwili lądują w kącie.

Zapominamy, że w tym wszystkim najważniejszy jest prezent, a ten może być użyteczny albo przede wszystkim może pokazać naszemu dziecku, że lubimy z nim spędzać czas. To oznacza, że jeśli ma swoją ulubioną bajkę albo bohatera, to warto rozejrzeć się za pościelą, na której umieszczony będzie właśnie ten konkretny motyw. Z drugiej strony możemy zabrać dziecko na lodowisko, do kina, na paintball i w wiele innych miejsc, w których wszyscy będą się dobrze bawić, a my będziemy mogli 100% naszej uwagi poświęcić dziecku.

Wówczas może się okazać, że naprawdę doceni ono taki prezent, bo będzie mogło świetnie spędzić czas i to jeszcze w naszym towarzystwie, a jednak na co dzień nie zawsze jest nam łatwo wygospodarować tą chwilę, na wspólną zabawę, kiedy nie odrywa nas od dziecka telefon, komputer czy telewizor. Warto zobaczyć jakie prezenty możemy wybrać dla naszego dziecka i zastanowić się, czy na pewno musi to być kolejna zabawka, która po kilku dniach wyląduje w kącie, na stercie innych, wcześniej podarowanych zabawek.