atrakcje.orientacja.net.pl producent krzeseł bankietowych http://www.marmite.eu/lp/umywalki-meblowe

Mycie okien to niezbyt przyjemna czynność, szczególnie wtedy, kiedy cały czas zostają na nich smugi. Tymczasem okna warto umyć przynajmniej kilka razy w roku, a nie tylko od święta. Szczególnie popularne jest wiosenne mycie okien, jednak często zabiera nam to bardzo dużo czasu, a efekty nie są takie, jakie byśmy chcieli. Na całe szczęście istnieją sposoby na to, aby na oknach nie pojawiały się smugi. Ważne jest na przykład to, kiedy w ciągu dnia zabieramy się za mycie okien – dobrze oświetlona przez słońce szyba potrafi „ukryć” smugi i zacieki pojawiające się podczas mycia, których przy pełnym słońcu często po prostu nie widać. Głównie dlatego najlepiej jest myć okna po południu, gdy słońce zbliża się ku zachodowi. Odpowiednia pora mycia okien to pierwszy krok do sukcesu. Drugi to właściwe rozplanowanie całego mycia, które powinniśmy rozpocząć od porządnego wyszorowania ram, gdyż to właśnie tam z reguły zbiera się najwięcej brudu. Ważne jest także to, aby dobrze umyć zewnętrzne parapety. Następnie można już przejść do mycia szyb i tutaj sposobów na skuteczne umycie jest kilka.

Do najpopularniejszych dziś metod należy oczywiście korzystanie z płynu do mycia szyb czy nawilżanych chusteczek do szyb, choć coraz bardziej popularne jest ostatnio wykorzystywanie ściereczek z mikrofibry. Ale w jaki sposób poradzić sobie ze smugami? Jak się okazuje, nie jest to wcale takie proste.

Mycie okien bez smug – co zrobić?

Do skutecznych sposobów na umycie okien bez pozostawienia smug należy woda z cytryną lub octem. Ciekawym – i jak się okazuje – równie skuteczna może być. zgnieciona szara gazeta. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to dobrym pomysłem… Tymczasem polerując szybę taką właśnie gazetą możemy uzyskać zaskakujący efekt, pozbywając się w ten sposób powstałych po czyszczeniu smug. Można przy tym wszystkim skorzystać także z różnych innych sposobów czy nawet narzędzi – w ostatnich latach coraz więcej osób używa odkurzacza do szyb czy specjalnych elektronicznych myjek, które poradzą sobie nawet z trudno dostępnymi miejscami, w których zbiera się sporo brudu. Technologia coraz częściej pomaga nam więc przy codziennych porządkach, lecz nie można również zapomnieć o podstawowych akcesoriach potrzebnych do mycia okien, a więc przeróżnych ściereczek, środków chemicznych, ale też gąbek czy wiaderka na wodę. Bez tego nie ma nawet mowy o rozpoczynaniu mycia okien. Wszystko to pomoże nam skutecznie i szybko umyć okna, a zastosowanie któregoś ze wspomnianych sposobów może uchronić nas przed smugami.

Dzięki temu mycie okien nie będzie już tak żmudną i męczącą czynnością, która na dodatek często nie przynosi pożądanych efektów – pamiętając o tych zasadach już tak nie będzie!.