www.unhuman-familia.pl Jandach inwestuje inwestycje deweloperskie Skórzewo w MDM

Graffiti jest nie tylko jednym z najpopularniejszych, ale również najbardziej widocznych sposobów na wyrażenie buntu lub sprzeciwu w przestrzeni miejskiej. Pojęcie jest dość płynne, ponieważ zawiera w sobie różnej jakości malowidła, z których jedne uznać można za sztukę, drugie, za ewidentny i naganny akt wandalizmu. Umiejętnie wykonane graffiti może być dość skutecznym chwytem marketingowym, więc coraz więcej firm zatrudnia ulicznych artystów, aby ozdobili budynek przedsiębiorstwa odpowiednio wkomponowanym w architekturę budynku rysunkiem.

Tego typu działanie ma za zadanie przykuć uwagę potencjalnego klienta. Zdecydowanie łatwiej w gęstwinie miejskich neonów i szyldów reklamowych wybić się kolorowemu malowidłu, który nie wykazuje podobieństwa do innych reklam. Z drugiej strony przykłady takiej artystycznej działalności często spotykają się ze słowami krytyki.

Jeżeli obecność graffiti, mimo swojej artystycznej i estetycznej wartości nie została wcześniej uzgodniona z właścicielem budynku, to łatwo pochopnie oskarżyć artystę o akt wandalizmu, którym taka sztuka poniekąd jest.