https://montibello.pl/linie-produktow/finalfine-ultimate/ Taliowana suknia ślubna klasyczna z gorsetem w kolorze białym

Pielęgnacja twarzy obejmuje także okolice oczu. Intensywny tryb życia, stresujące sytuacje, przemęczenie i starzenie się to czynniki, które negatywnie wpływają na skórę wokół oczu. Częstymi dolegliwościami są zaczerwienienie, pieczenie, opuchnięcia i sińce pod oczami.

W domowym zaciszu można przyrządzić naturalne receptury, które skutecznie rozprawią się z tego typu problemami. Zmęczonym oczom przyda się maseczka z oczaru. Do jej wykonania potrzebne będzie 20 g suszonych liści oczaru, świetlik lakowy, szczypta proszku agar-gar oraz boraxu.

Składniki zalewamy wrzątkiem, studzimy i odcedzamy. Maseczka ma konsystencję żelową. Nakładamy ją na opuchnięte miejsca wacikiem i delikatnie wklepujemy.

Ogórek również wykazuje właściwości kojące, dlatego dobrze działa na cienie pod oczami. Waciki kosmetyczne nasączamy świeżym sokiem z gruntowego ogórka. Kompresy trzymamy pod oczami przez 15 minut, a później przemywamy twarz chłodną wodą.

Innym rozwiązaniem jest wykonanie maseczki z surowego ziemniaka. Obranego ziemniaka trzemy na tarce o drobnych oczkach na miazgę. Odciskamy z nadmiaru wody i nakładamy na problematyczne miejsca na 20 minut.