pieniadze.ofefundusze.pl filmowanie z drona poznań Wytrzymała i pięknie haftowana kapa liturgiczna, niezbędna do nabożeństw poza Mszą Świętą

Po zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” w Paryżu pewnie jeszcze bardziej słyszalne stały się dwie grupy. Z jednej strony histeryczni zwolennicy praw człowieka, którzy podkreslają, że paryscy zamachowcy nie mają nic wspólnego z resztą imigrantów, a jedyną odpowiedzią na podobne tragedie jest jeszcze szersze otwarcie naszych serc i granic. Z drugiej, przedstawiciele skrajnej prawicy, którzy domagają się zredukowania liczby imigrantów niemal do zera. Pierwsi nie chcą zrozumieć, że działają na szkodę swoich protegowanych, bo w kryzysowej Europie nie ma dla nich miejsca i pracy.

Drudzy po prostu kłamią – szczelne zamknięcie europejskich granic jest technicznie niewykonalne (chyba, że chcemy powrotu do komunistycznej dyktatury). Imigracja jest dziś największym problemem Unii Europejskiej – obok euro i Rosji. Zamach w Paryżu jest kolejnym na to dowodem. I albo Europa wreszcie zaproponuje jakąś sensowną politykę imigracyjną – jasno określając jej cele.

Albo będzie wyłącznie gorzej – pogrążymy się w panice, nienawiści i chaosie.