www.projektowanie-architektury.pl https://eventino.pl/dmuchane-tory-przeszkod/

Jazz to muzyka rozbrzmiewająca w Nowym Orleanie. To miasto, które kocha ten rodzaj muzyki i zasłynęło właśnie dzięki niej. To również miasto słynące z karnawału Mardi Gras, czyli karnawału odbywającego się na przełomie zimy i wiosny.

To miasto, które żyje od imprezy do imprezy, gotowe na całoroczne świętowanie. Mardi Gras jest świętem wyjątkowym. Podczas trwającej wiele tygodni zabawy, na miasto wylegają dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów, zaś cały Nowy Orlean znajduje się na prawdziwym rauszu, wywołanym spontaniczną muzyką, szalonymi zabawami i nieustającymi zabawami.

Wpływ na atmosferę ma nie tylko wszędobylska muzyka jazzowa, wydobywająca się z knajp, ale i alkohol, który można spożywać w Nowym Orleanie bez obaw o ukaranie. To jedyne miasto w całych Stanach Zjednoczonych, gdzie dozwolone z resztą jest spożywanie alkoholu na ulicy. Podczas Mardi Gras można zobaczyć jedyną w swoim rodzaju paradę Zulusów, czy Indian.

Ciekawostką jest, iż swego czasu królem Zulusów został sam Louis Armstrong. Koniec imprezy następuje codziennie równo o północy, by zmęczeni zabawą mieszkańcy i turyści zregenerowali swe siły na kolejne dni szaleństwa.