abcdomow.pl https://www.mebleblackart.pl/naroniki-z-funkcj-spania,50,50 Sklep marki Haftina Atelier https://ornaty.pl/ oferujący szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową

Kolejną dość istotną kwestią jest problem antykoncepcji, która współcześnie jest traktowana, jak lek na grypę, czy witaminy. Obniżenie progu wiekowego młodzieży rozpoczynającej współżycie seksualne przyczyniła się do tego, że antykoncepcja nie jest już tematem tabu. Wzbraniamy się przed wczesną ciążą zarówno w wieku szkolnym, jak również w dorosłym życiu, twierdząc, że teraz jeszcze trzeba nacieszyć się małżeństwem, zdobyć doświadczenie zawodowe, czy podróżować.

Wiele małżeństw konsekwentnie nie zamierza mieć w ogóle potomstwa lub zaprzestaje starania na jednym dziecku. Tak jest łatwiej, wygodniej, niestety taniej. Niemniej jednak konflikt społeczny będzie zawsze przyjmował burzliwą formą, choć społeczeństwo, które dorasta w nowych przekonaniach, może zupełnie zatracić, a raczej w ogóle nie poznać tak istotnego zamysłu Bożego na temat ludzkiej seksualności.

Dlatego też w rękach każdego z nas leży przyszłość nasza i przyszłych pokoleń, jak również całego społeczeństwa, które już odczuwa skutki kryzysu demograficznego.